Догляд за газоном

Скошування

Скошування газону - найтриваліший і найважливіший захід по догляду за газоном. У поєднанні з правильним використанням добрив, стрижка сприяє стимуляції росту кореневої системи, утворенню додаткових пагонів, створенню щільної дернини. При систематичнму скошуванні зменшується кількість бур'янів. В період активного зростання газон слід косити не менше одного разу на тиждень. За одне скошування не слід укорочувати траву більш ніж на одну третину, так як трава позбавляється поживних речовин і слабшає. Оптимальна висота трави 4-6 см. Допускається скошування і на меншу висоту 2-3 см. Але це слід робити володіючи правильними інструментами і чітким розумінням процесів.

Якість скошування залежить від гостроти ножів косарки, тому їх необхідно регулярно заточувати. Кожну наступну стрижку слід проводити під кутом до попередньої. Не проводьте косіння відразу після внесення добрив. Не скошуйте мокру траву. Під час посушливих літніх місяців не слід стригти газон занадто коротко, так як в цьому випадку рослини можуть засохнути.

Для комфортної стрижки газону дуже важливо правильно підібрати газонокосарку. В цьому Вам допоможе стаття «Техніка та інвентар». А в нашому інтернет-магазині Ви зможете вибрати конкретну модель і купити її.


Полив

Слідкуйте за тим, щоб Ваш газон завжди мав достатню кількість вологи. У зонах з вологим кліматом кількість природних опадів досить для ігрових і присадибних газонів. У посушливі періоди газон необхідно поливати рясніше, в іншому разі він буде пошкоджений в багатьох місцях. Молоді газони, з не сформованою кореневою системою, потрібно поливати частіше (1 раз в день), але меншою кількістю води (2-3 л / м2).

Сформовані газони потрібно поливати рідше і великою кількістю води. В іншому випадку розвинене коріння не буде прагнути до зростання в глибину грунту і грунтові запаси води не будуть оптимально використовуватися рослинами. Газон не зможе витримувати посуху і стане нестійким до витоптування.

Набагато краще поливати газон при перших ознаках в'янення (поява «синяви»). При цьому норма поливу повинна становити 10 - 15 л / м2. Грунт при цьому добре зволожується, і коренева система починає рости в глибину грунту. Завдяки глибокому зануренню кореневої системи рослини добре використовують грунтові запаси води. Такий газон здатний легко переносити посушливі періоди року. Подібний полив проводять 1 раз на тиждень.

Слід бути уважним при використанні автоматичної системи поливу. При достатній вологості, систему краще відключити. Перезволоження може привести до появи на газоні моху і грибів, а також до недорозвиненості кореневої системи і різних хвороб.

Поливати газон краще або рано вранці, або пізно ввечері.


Внесення добрив

Рослини знаходяться в постійному процесі зростання, газон постійно регенерується, і для цього йому потрібні поживні елементи. Без внесення добрив неможливо отримати густий, міцний травостій. Для газону важливо в добривах правильне співвідношення азоту, фосфору, калію, магнію, мікроелементів. Поряд зі створенням рослинної тканини і управлінням процесом рослинного обміну речовин, поживні елементи відповідають за численні життєві функції. Бажано застосовувати комплексні добрива для газонів, в яких співвідношення поживних речовин, оптимально для газонних трав. Азот в таких добривах, як правило, знаходиться в легкодоступних формах.

Кількість добрив, час і частота їх внесення залежать від виду грунту, запасу поживних елементів в грунті, погодних умов, а також від призначення газону. Підгодовувати газон можна протягом усього вегетаційного періоду - з квітня по жовтень.

Дуже велике значення відіграє внесення добрив навесні (березень - травень), так як в цей час газонні трави знаходяться в основний регенераційної фазі. У цей час травам особливо необхідні поживні елементи.

Раннім літом трави швидко розвиваються. Для того щоб підтримати регенераційні здатності газонних трав, в цей час можна дати цільову підгодівлю.

Внесення добрив восени має відбуватися після припинення росту листя. Якщо внести добрива ранньою осінню, то, завдяки вмісту азоту в добривах, газонні трави знову почнуть рости. Це призводить до утворення цвілі. Рослинні тканини стають м'якими і водянистими. У добривах, внесених восени, обов'язково повинен бути калій. Калій зміцнює рослинні волокна і запобігає утворенню цвілі.

Пізньої осені не слід використовувати добрива, що містять легкорозчинні форми азоту, так як азот буде просто вимитий в грунтові води. Слід використовувати добрива тривалої дії, в яких азот звільняється, завдяки мікробіологічної активності, при певній температурі і вологості.

Вносити добрива можна як вручну так і за допомогою газонної сівалки. Тільки використовуючи сівалку, Вам вдасться домогтися рівномірного розподілу добрив по поверхні.

Головне правило при внесенні гранульованих добрив вручну - користуйтеся прогумованими рукавичками і добре вимийте руки, закінчивши роботу. Найкраще вносити добриво, розкидаючи одну його половину при проході уздовж ділянки, а іншу - поперек. Потім ОБОВ'ЯЗКОВО проводиться полив. ВАЖЛИВО! Перед використанням будь-яких добрив уважно прочитайте інструкцію!

У нашому інтернет-магазині Ви зможете купити високоякісні добрива не тільки для газону, але і для дерев, чагарників, різних квітів.


Аерація

Під цим терміном розуміється штучне насичення ґрунтового шару повітрям, як для окислювання органічних речовин, так і для більш якісного засвоєння азоту аеробними бактеріями. Після зимового періоду грунт ущільнюється і кореням злаків не вистачає повітря, дернина накопичує вуглекислий газ, в результаті чого сповільнюється або навіть зовсім припиняється ріст і розвиток злаків. Для того щоб газон добре виглядав, проводять аерацію. Її проводять за допомогою аераторів з різними (порожніми, цільними, корнеформуючими або ріжучими) зубами. Якщо немає спеціальної техніки, то можна скористатися вилами. Землю проколюють на глибину не менше 8 см через кожні 10-15 см, тільки тоді можна домогтися необхідного результату. Але не обов'язково проколювати всю ділянку, на великій ділянці - це титанічна праця. Можна це робити локально - там, де є сильне ущільнення, мох або застій води.

Як приклад можете подивитися відео про те як проводиться аерація і піскування на ділянці поля для гольфу.


Вертикуляція и скарифікація

На всіх газонах у трав, в процесі росту, утворюються відходи, звані "повстю" або "соломою", які розташовуються між коренями і живими листям трави. Шар "соломи" до 1 см. Створює позитивний ефект мульчування, але подальше підвищення його товщини затримує проникнення води і добрив до коріння. За вологих умов, товстий шар також може створити губчастий шар і збільшити ризик захворювань. Крім того, шар "повсті" знижує витривалість газону, що призводить до швидкого утворення лисин, які відразу ж займаються бур'янами. Тому "солому" слід видаляти.

Вертикуляція передбачає вертикальний надріз дернини з підйомом повсті на поверхню трави. Вертикуттер зазвичай має робочі органи - ножі, встановлені з інтервалом 2-3 см. Вертикуляція призводить до підрізання повзучих пагонів і стебел, що призводить до утворення нових незалежних рослин. Добрива повинні бути внесені відразу ж після вертикуляції. Придбати вертикуттер Ви можете в нашому інтернет-магазині тут, або взяти в оренду тут.

Скарифікація (від лат. Scarifico - дряпати) - горизонтальне прочісування газону, результатом якого є звільнення поверхні грунту від "повсті". Функцію скарификації виконують всі аератори, представлені в нашому інтернет-магазині.

На сьогодні існує безліч бензинових і електричних вертикуттерів, і аераторів. На невеликих площах їх можуть замінити звичайні граблі. Спочатку крученими граблями проходять по газоні уздовж і поперек ділянки (в окремих випадках по нескольку раз), збираючи рослинні залишки в купи. Зуби повинні трохи заглубляться в землю, щоб одночасно з видаленням засохлої трави розпушують поверхню газону. Потім з дещо меншим зусиллям це робиться віяловими граблями. Рекомендуються зібрані рослинні залишки використовувати як доповнення в компост.

Неважко припустити, що всі описані маніпуляції - шок для вашого газону. Тому його необхідно підживити, а в деяких випадках - підсіяти. Після комплексу процедур зростання трав посилюється.

Мульчування

Мульчування - одна зі складових успіху високоякісного газону. Мульчування зберігає рівну поверхню газону, захищає відростаючий газон і забезпечує краще проростання при підсіві. Мульчування стимулює зростання і життєздатність трав. До мульчуючих матеріалів можна  віднести пісок, або піщано-компостну суміш. Обираючи мульчу, не забувайте про розмір її елементів. Якщо використовується пісок, можна змішати його з компостом. Проте, компост повинен становити не більше 25-30% від загального обсягу суміші.


Підсів

Незважаючи на хороший догляд, Ваш газон старіє, з'являються лисини. Якщо галявини на газоні стали великими і газон не відновлюється природним шляхом, або якщо Ви хочете «освіжити» Ваш газон цінними видами газонних трав, Вам необхідно провести підсів. Рекомендується проводити омолоджуючий підсів щороку навесні після вертикуляції, одночасно з внесенням добрив. Завдяки підсіву газон «омолоджується» і набуває стабільний зелений колір.

На відео нижче - демонстрація описаних процедур, включаючи аерацію, скарифікацію, мульчування і підсів.

Боротьба з бур'янами

Важливим засобом боротьби з бур'янами на газоні є його регулярна стрижка. Вона не тільки підтримує його зовнішній вигляд, але і служить прекрасним засобом боротьби з паразитичними рослинами. Більшість з них не переносить скошування і через 2-3 стрижки гине. Найбільш живучі бур'яни-багаторічники викопують за допомогою вузького совка або ножа. При цьому необхідно, по можливості, глибше підкопати і видалити коріння бур'янів. Ручне видалення бур'янів - дуже важке, але найчастіше цей метод виявляється найдієвішим. Для боротьби з великими бур'янами Вам допоможе ось такий інструмент. Після ручної прополки бур'янів пошкоджений грунт ретельно утрамбовують і поливають.

Досить часто газон густо засмічується дрібними бур'янами, наприклад конюшиною. У таких випадках не обійтися без гербіцидів вибіркової дії. Застосовують їх методом обприскування. Вони вражають дводольні рослини. Газону ця процедура не зашкодить. Перед використанням уважно ознайомтеся з інструкцією. Гербіциди токсичні і їх ефективність залежить від погоди.

Боротьба з землериючими тваринами

Великої шкоди газонах приносять землериючі теплокровні тварини: миши, полівки, кроти. З ними борються традиційними для садівництва методами - установкою капканів і пасток, розкладкою отруйних принад. Проти кротів найбільш ефективним засобом відлякування є закладка в підземні ходи ганчіркових тампонів, змочених гасом, або застосування спеціальних димових свічок.

Все вищесказане допоможе Вам підтримувати газон на належному рівні протягом тривалого терміну. Нехай здоровий і красивий газон тішить Вас і Ваших близьких.

Хай зеленіє!

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.