Техніка та інвентар

ГАЗОНОКОСАРКИ

Тримери та мотокоси

Відразу обмовимося, газон підстрижений тримерами, красивим і акуратним НЕ буде. Тример підійде для догляду за газонами у важкодоступних місцях або для скошування диких ділянок з бур'янами. Косіння трави тримерами здійснюється за допомогою спеціальної волосіні (кopда), яка обертається електричним або бензиновим двигуном. Частота обертання волосіні настільки висока, що перетворює її в гострий ніж. Іноді тримери мають опорну п'яту, яка не дозволяє стригти траву дуже низько. Виробники подібної техніки випускають тримери різної ширини захвату (20-30 см) і оснащують двигун захистом від попадання роси і соку зрізаних трав. Крім догляду зa маленькими ділянками, тримери використовують для підстригання кромки газону і стрижки в важкодоступних місцях.

Шпиндельні (барабанні) газонокосарки

Експерти з Англійського газону. Поширений тип газонокосарок. Випускаються в механічній, електричній, бензиновій та акумуляторній модифікаціях.

Барабанна газонокосарка, як правило, коштує дорожче інших типів, але забезпечує більш якісне скошування трави. У такій косарці кілька закріплених на горизонтальному валу ножів, які, обертаючись, зрізають траву на зразок ножиць. Вони надають газону традиційний смугастий орнамент і скошують траву чисто і без пошкоджень. Не випадково для декоративних газонів перевага віддається циліндричним косаркам.

Для газону середнього розміру (до 3-4 соток) зазвичай буває досить мати циліндричну газонокосарку з шириною скошування від 30 до 40 см. Газонокосарки з більш вузькою смугою скошування - менш продуктивні, а з більш широкою - втрачають в маневреності і зручності в обігу.

При виборі циліндричної газонокосарки також звертайте увагу на число ножів на валу. На менш дорогих моделях їх близько п'яти, що цілком достатньо. Дорожчі моделі мають від 8 до 10 ножів, що забезпечує більш якісне скошування.

Вибрати і придбати відповідну газонокосарку Ви можете в нашому інтернет-магазині.

Роторні газонокосарки

Найпопулярніший тип газонокосарок. У них електричний або бeнзинoвий двигун обертає паралельно ґрунту металевий ніж c двома гocтpими лезами. Роторні газонокосарки скошують траву не так ідеально, як циліндричні, проте вони простіше у використанні і більш продуктивні. Крім того, вони краще працюють на високій або мокрій траві. Також вони краще видаляють сильні бур'яни, на відміну від циліндричних газонокосарок, які часто їх просто приминають. Роторні газонокосарки з електричним двигуном мають ширину скошування від 30 до 46 см. І підійдуть для ділянок малої та середньої величини (від 1 до 6 соток).

Бензинові роторні газонокосарки - зазвичай більш потужні і галасливі. Вони не прив'язані дротом до електричної мережі. Безліч моделей мають ширину скошування від 40 до 56 см. Варіант бензинової косарки слід розглядати за наявності газону від 4-х соток. Топові моделі мають привід на колеса (частіше задні). Такі косарки мають найпотужніші двигуни, найбільші траво збірники. Вони дуже зручні, тому що оператору не потрібно докладати зусиль для руху косарки вперед. Подібні газонокосарки рекомендуємо для стрижки відкритих ділянок площею понад 6-и соток. Такі косарки впораються не тільки з добре доглянутим газоном, а й із запущеною галявиною з великою кількістю бур'янів.

Зручним різновидом електричних є акумуляторні косарки. Найчастіше вони є акумуляторними версіями електричних моделей. Ці косарки мають автономність бензинових і простотою використання електричних косарок. Головний їх недолік - ціна. Однак, світова тенденція до зменшення вартості акумуляторів, дозволяє з оптимізмом дивитися в майбутнє.

Окремо стоять косарки-роботи. За принципом скошування вони ближче до роторних косарок, але не мають травозбірника. Таким чином, скошена трава у вигляді мульчі залишається на газоні. Вочевидь, майбутнє саме за ними. На жаль, поки дуже недешеве.

Вибрати і придбати відповідну газонокосарку Ви зможете в нашому інтернет-магазині.

Для догляду за стадіонами, полями для гри в гольф і просто на великих площах використовують керовані самохідні газонокосарки з місцем для оператора. Вони дуже маневрені, можуть косити на висоту 2-8 см, ширина скошування до 2 м, можуть бути оснащені знімним травосборником об'ємом до 100 л.

Багато моделей газонокосарок мають функцію мульчування. Такі косарки сильно подрібнюють траву спеціальними ножами, перетворюючи її в зелене добриво на поверхні газону. Часте використання мульчування вимагає більш частого вичісування газону.

Для того щоб підстригти траву у важкодоступних місцях, уздовж забору або бордюру, підрівняти край газону, Вам знадобляться компактні ножиці для трави. Вони є у продажу в різному виконанні: від звичайних механічних, до акумуляторних з довгою вертикальною ручкою.

Аератор, скарифікатор, вертикутер

Відносно нова техніка для українських любителів газонів. Деякі моделі оснащені змінними валами і здатні послідовно виконувати кілька операцій по догляду за газоном: вичісувати «повсть» - шар рослинних залишків, що накопичився на поверхні ґрунту газону (скарифікація); проріджувати густий травостій, створюючи умови для зростання газонних трав і розвитку їх кореневої системи (вертикуляція). Робочим елементом пристрою є вертикально встановлені (з невеликим інтервалом) металеві ножі або пружини. Ширина обробки - 30-50 см. Робочі блоки можуть обертаються електричним або бензиновим двигуном. Деякі моделі для зручності забезпечені бункером для збору рослинних залишків.

Є ще один різновид - аератор для глибокої аерації. Вони бувають ручні і з бензиновим приводом. Принцип роботи найкраще розкриває відео.

Мати подібну техніку в своєму арсеналі, виправдано лише в разі великої площі газону. Якщо ж газон невеликий (до 2-х соток) - краще взяти його в оренду.

Вибрати і придбати відповідні аератор і вертикуттер Ви можете в нашому інтернет-магазині.

СІВАЛКА

Навіть якщо у Вас зовсім невеликий газон, газонна сівалка - обов'язковий інструмент в господарстві. Вона буде корисна не тільки при влаштуванні газону. Сівалка також знадобитися для регулярного внесення добрив в якості підживлення. Руками Вам ніколи не вдасться рівномірного внести добрива. Існує кілька типів сівалок. Щоб не описувати словами принцип їхньої роботи, рекомендуємо подивитися відео нижче. Це буде наочніше. Перед купівлею сівалки краще проконсультуватися з фахівцями.

Вибрати і придбати газонну сівалку Ви можете в нашому інтернет-магазині.

СИСТЕМИ поливу

Найважливіше значення для розвитку газону має регулярний полив. Ідеальне рішення - система автоматичного поливу. Навіть якщо Ваш газончик зовсім маленький - система поливу (навіть не автоматичного) буде дуже доречною. Звичайно, можна обійтися різними розбризкувачами і шлангами, і Ви навіть легко будете поратися з цим. Але, через якийсь час, все одно змонтуєте автоматичний полив.

ЇХ ВЕЛИЧНІСТЬ ГРАБЛІ

Догляд за газоном важко уявити без використання звичайних або віялових граблів. Найдоступніший і самий незамінний інструмент. Про їх використанні докладніше написано в статті «Догляд за газоном». Для зручності в роботі сучасні виробники вдосконалили і ці нехитрі інструменти, оснастивши їх системою, яка дозволяє проводити зміну рукояток різної довжини і форми і різноманітних насадок до них (граблі, віялові граблі, сапа, розпушувач і т.д.).

Хай зеленіє!

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.