Створення газону

Хай живе газон!

Отже, Ви зважилися! Ви і Ваша сім'я вирішили створити на своїй ділянці розкішний, доглянутий газон. Ми недаремно згадали про сім'ю - в такій серйозній справі, її підтримка буде дуже доречна. З чого ж слід почати? Найпростіший спосіб - доручити створення газону професіоналам. Зв'яжіться з нами, і ми порекомендуємо Вам фахівців, виходячи з конкретних завдань. Якщо ж Ви не шукаєте легких шляхів і вирішили виростити газон своїми руками - тоді ця стаття для Вас.

5 кроків на шляху створення газону

Перш ніж почати Вам слід подумати про придбання інвентарю та техніки по догляду за газоном. Їх набір і характеристики будуть залежати: від розміру спланованого газону; від його основного призначення; від фінансових можливостей. У вирішенні цього питання Вам допоможе стаття «Техніка та інвентар».

Крок 1. Вибір типу газону.

Ймовірно, це один з найпростіших кроків. Тут все залежить від Вашого бажання, яким Ви бачите свій газон, як збираєтеся його використовувати. У прийнятті рішення Вам допоможе стаття «Про газони».

Крок 2. Підготовка ділянки.

Самий трудомісткий крок. Можна без перебільшення сказати, що при створенні газону дії по підготовці ґрунту є найбільш важливими і відповідальними. Цю операцію можна порівняти з будівництвом фундаменту будинку, оскільки набагато простіше виправити підготовлений як годиться, але занедбаний газон, ніж безуспішно намагатися надати охайний вигляд газону, при закладці якого були допущені помилки.

Приберіть все сміття (каміння, цеглу, великі тріски і т.д.) і всі інші непотрібні предмети. Ні в якому разі не заорюйте все це, тим самим Ви створите несприятливі умови для розвитку кореневої системи трав і ризикуєте в процесі догляду за газоном пошкодити свою техніку.

Ретельно видаліть бур'яни. На маленьких ділянках це можна зробити вручну, а на великих неминуче застосування гербіцидів суцільної дії. Знищення бур'янів гербіцидами є дуже ефективним і менш трудомістким, але вимагає грамотного підходу і обережності. Звертаємо Вашу увагу, що подібні препарати розкладаються в ґрунті не відразу й зберігають свою дію протягом декількох днів, тому посів слід проводити в рекомендовані для кожного препарату строки (в середньому через 2-3 тижні після обприскування). Уважно читайте інструкцію або проконсультуйтеся з фахівцями. За цей час ви можете провести інші операції по підготовці ґрунту, не забуваючи вручну видаляти бур'яни, що «прокинулися».

Створіть рівну поверхню ділянки. Якщо родючий шар більше 10 см, то додатково грунт завозите не слід. Досить позбутися купин, ям, горбків і западин. При цьому не обов'язково створювати горизонтальну поверхню на ділянці - він може мати ухил, що позбавить газон від застою води, згубного для деяких сортів трав. На ділянки з дрібними ямами підсипте родючого грунту. На нерівних ділянках зніміть верхній шар грунту і вирівняйте грунт, після цього поверніть знятий шар ґрунту на місце.

У деяких випадках перед вирівнюванням ділянки виникає необхідність облаштувати дренаж. Дренаж - обов'язкова умова на ділянках з близьким заляганням грунтових вод, де застоюється вода після дощів, поливу, танення снігу. Спочатку зніміть родючий шар грунту, потім насипте на неродючий грунт шар гравію, великих каменів або битої цегли висотою 10-15 см і добре його утрамбуйте. Потім покладіть шар дрібних камінчиків або піску висотою 15 см і теж утрамбуйте. Після всього цього поверніть на місце знятий родючий шар ґрунту.

Проведіть оранку (перекопування) - одне з найнеобхідніших заходів з підготовки грунту перед посівом. Оранка сприяє поліпшенню водно-повітряного режиму грунту, придушення бур'янів, запобігання розвитку збудників хвороб і шкідників. Перекопайте ділянку на глибину довжини лопати (20-25 см), а якщо родючий шар грунту менше, то на глибину цього шару. На великих за площею ділянках користуйтеся культиватором або плугом. Проводячи цю обробку, намагайтеся позбутися каменів і інших сторонніх предметів в грунті.

Безпосередньо перед посівом, поверхню ділянки слід ідеально вирівняти і прикататиь за допомогою садового катка. Ефективність його використання очевидна. Без особливих зусиль, Ви отримаєте рівну і гладку поверхню. Садовий каток Ви можете придбати в нашому інтернет-магазині тут, або взяти в оренду тут.

Можна також скористатися листами звичайного фанери, послідовно укладаючи їх на ділянці і утрамбовуючи за їхньою допомогою верхній шар грунту.

Також важливо за добу або двоє до посіву провести попередній полив ділянки. Зверніть увагу, до моменту посіву або використання катка, верхній шар повинен підсохнути. В іншому випадку, вам не уникнути неприємного налипання ґрунту на взуття або каток.

Крок 3. Сім'я в землю.

Кращий час для посіву - квітень-травень або серпень-вересень, коли грунт теплий і в ньому досить вологи. Можна сіяти і влітку, якщо зможете забезпечити регулярний полив. При посіві пізньою осінню головне - правильно розрахувати термін посіву, щоб до настання заморозків трава встигла відрости на висоту до 10 см.

Залежно від обраної суміші, норма висіву може становити 25-50 г / м2. Посів треба проводити в суху та безвітряну погоду, щоб на пухкому грунті уникнути утворення слідів ніг або сівалки. Температура повітря повинна складати 14 - 25ºС. Не залежно від способу посіву, насіння потрібно перемішати. Для більш рівномірного розподілу насіння по поверхні рекомендуємо використовувати газонну сівалку. Дуже корисний інструмент по догляду за газоном. Вона знадобиться також для регулярного внесення добрив. Купити газонну сівалку Ви можете в нашому Інтернет магазині. Також можна зробити посів вручну. Для цього розділіть суміш на дві рівні частини: одну частину порозсипайте руками по поверхні, проходячи вздовж ділянки, іншу - поперек. Посіяне насіння злегка закладають кінчиками садових граблів в землю на глибину 0,5-1 см. Чим більша кількість насіння буде перебувати на цій глибині, тим більш рівномірно вони будуть проростати. Це в результаті дасть більш якісний і щільний газон. Відразу після посіву рекомендуємо внести стартові добрива. Намагайтеся використовувати комплексні добрива для газону. Зверху насіння можна присипати тонким шаром родючого грунту або крупного річкового піску. Дана процедура, крім іншого, повністю приховує насіння від птахів, які за короткий час здатні перетворити всі зусилля в марну трату часу. На завершення поверхню слід знову прикатати катком.

Крок 4. Зрошенння.

Насіння вкинуто! Але не поспішайте розслаблятися. Ми переходимо до найприємнішого кроку на шляху до мрії. Відразу після посіву ділянку рясно (на глибину не менше 10-15 см) поливають крапельним зрошенням або дощуванням, щоб насіння не вимивалися. Протягом всього терміну проростання насіння потрібно підтримувати ділянку в постійно вологому, але не заболоченому стані. Для цього, особливо в спекотну погоду, проводять щоденний полив. Найкращий час для цього вечірні години. Якщо погода прохолодна - ранковий полив буде кращим. Ідеальним рішенням питання є облаштування автоматичної системи поливу, яку необхідно змонтувати ще на стадії підготовки ділянки (Крок 2).

Крок 5. Перше скошування.

Особливу насолоду доставляє трепетне очікування перших сходів. Вже на 7-ий день ваша праця буде винагороджена першими зеленими «волосками». Слід зазначити, що швидкість появи сходів залежить від багатьох причин: родючості грунту, складу суміші, погодних умов, внесення добрив, насиченості грунту вологою і т.д. Нові сходи можуть з'являтися аж до 30-го дня. У цей період категорично заборонено ходити по траві та скошувати її. Перше скошування газону проводять при досягненні висоти, близько 10 см. на рівень 7-8 см. Ножі газонокосарки повинні бути гострими, щоб не висмикувати рослини зі слабкою кореневою системою. При наступних стрижках, поступово знижують висоту скошування до необхідної, в залежності від виду газону. Найбільш комфортна висота 3-6 см. Правильно вибрати газонокосарку Вам допоможе стаття «Техніка та інвентар».

І на останок. Якщо ви думаєте, що на цьому все - ви помиляєтеся. Газон вимагає постійної уваги і турботи. У процесі вашого співіснування ще виникне маса питань: стрижка, підкормка, лікування та інші. У цьому вам допоможуть інші наші статті та публікації на сторінці в facebook. Віддаєте перевагу контактному спілкуванню - телефонуйте і заїжджайте в наш магазин. 

Хай зеленіє!

P.S. В якості бонуса можете подивитись відео про те як створити газон власноруч.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.