Календар газонознавця

Зима

З першими заморозками трави вступають в період зимового спокою. У цей час газон краще не турбувати. Це особливо важливо, поки немає достатнього сніжного покриву. Пошкодження рослинних тканин можуть стати джерелом різних захворювань, які ослаблюють рослини. Крім того, якщо взимку газон не піддається навантаженням, то небезпека його вимерзання значно знижується. Газонні трави надійно захистить від вимерзання шар снігу висотою 20-25 см. При більш тонкому сніговому покриві рекомендується збільшити товщину снігу на газоні за рахунок снігу, що Ви розчищуєте з доріжок.

Березень

Під час танення снігу важливо не допускати надмірного перезволоження ділянки і утворення калюж. Проводьте проколювання занадто вологих ділянок вилами. На мокрому газоні легко залишаються сліди і вм'ятини, тому всі пересування по ньому повинні бути зведені до мінімуму. Якщо до цього часу Ви встигли забути про техніку та інструменти по догляду за газоном, тепер саме час згадати про них. Рекомендуємо підготувати їх до нового сезону. Перевірте газонокосарку, змастіть деталі, загостріть ножі, при необхідності - придбайте нові.

Квітень - Травень

Після підсихання верхнього шару грунту виникає необхідність в декількох важливих операціях: вертикуляції, аерації і скарификации. Детальніше ці процедури описані в статті «Догляд за газоном». Після цього, на розріджені газонах рекомендуємо провести підсів. Для цього потрібно змішати насіння з землею з розрахунку: одна частина насіння і дві частини родючого ґрунту. При цьому норму висіву насіння зменшіть на 40-50% від рекомендованої норми для чистого посіву. Потім рівномірно розкидайте суміш по поверхні газону і полийте всю ділянку.

Якщо Ви вважаєте, що газон перезимував без втрат, досить провести весняну підгодівлю рослин комплексними добривами з перевагою азоту. Цей живильний елемент в поєднанні з фосфором, калієм і мікроелементами забезпечить якнайшвидше відростання і відновлення газону після зими. Скористайтеся комплексними добривами для газону, які можна застосовувати як в якості підгодівлі протягом усього сезону, так і при основному внесенні, під час підготовки грунту для посіву. Ефект від цих добрив дуже помітний, тому що їх органічна частина, поступово розчиняючись, забезпечує рослини необхідними поживними речовинами протягом усього періоду вегетації. Норма внесення добрив для газону зазвичай становить 30 г / м2. Для внесення добрив користуйтеся газонної сівалкою. Це забезпечить рівномірний розподіл добрив по поверхні.

У цей період вже може виникнути необхідність першої стрижки газону. За відростання трави на висоту 8-10 см проведіть укіс до висоти 5-6 см, обов'язково газонокосаркою з травосборником. Не залишайте рослинні залишки на поверхні - це може привести до загнивання. Не слід косити занадто низько - дайте газону відновитися після зими. Підготуйте свою систему поливу на випадок рідких дощів.

Літо

Влітку є можливість відпочити від трудомістких процедур і зосередитися на отриманні задоволення від основних заходів: скошування, поливу і підгодівлі. Стрижку проводьте, по можливості, один або два рази на тиждень. Не забувайте стежити за бур'янами, особливо за кульбабами. Найдієвіший спосіб боротьби з ними - викопування з коренем. На щастя, більшість бур'янів не виносить стрижки. В результаті частих укосів газонна трава краще кущиться і пригнічує розвиток бур'янів.

Після кожної стрижки проводять полив всього газону. У спекотну посушливу погоду поливають і між укосами. При цьому один або два рясних поливу краще, ніж часті, але слабкі поливи. У спекотні літні дні скошування рекомендується проводити косаркою без травозбірника. Скошена трава, залишена на пару днів (не більше) на поверхні газону, зменшить випаровування вологи. Але якщо Ви можете забезпечити достатній полив - цього можна не робити.

Важливо робити підгодівлю газону шляхом внесення комплексних добрив для газону, якщо спостерігається в'янення рослин або втрата зеленого блиску. Ось, коли Ви не пошкодуєте про придбаної газонної сеялке. Залежно від типу грунту, за літо слід внести комплексні добрива 2-4 рази. Повірте, газон віддячить Вас щільним, яскравим зеленим килимом.

Час від часу надмірно ущільнені ділянки газону рекомендується провітрювати, проводячи аерацію кореневої системи за допомогою садових вил або аератора.

Осінь

З настанням осені зменшують частоту укосів і поступово піднімають рівень висоти скошування.

Дощові осінні місяці - оптимальний час для ремонту газону підсіванням, якщо на ньому утворилися за літо розріджені або вигорілі ділянки. Підсів проводять по тій самій схемі, що і навесні.

У вересні-жовтні проводять підживлення внесенням калійних добрив. Вони стимулюють коренеутворення трав, підвищуючи їх зимостійкість і стійкість до хвороб. У нашому інтернет-магазині Ви можете придбати комплексне осіннє добриво для газону.

Під зиму також проводять проколювання грунту для поліпшення її дренажу та запобігання вимокання газону внаслідок частих осінніх дощів. Для цього спочатку занурюють вила в грунт на глибину 15-20 см і потім злегка піднімають дерен, слабо натискаючи на ручку. Проколювання повторюють через кожні 30 см.

У цей період газон, що послабшав за літо, схильний до різних грибкових захворювань, які згодом дуже добре розвиваються під снігом. Тому навіть здоровий на вигляд газон варто обробити газонним фунгіцидом. Це радикально збільшить шанси Вашого газону зустріти весну в повному здоров'ї.

Важливе значення для успішної зимівлі газону має остання стрижка. Останній раз в сезоні, що минає, її проводять, в залежності від погоди, в жовтні-листопаді з таким розрахунком, щоб трава встигла відновитися до настання морозів. Зрізають зовсім трохи: висота трави повинна бути не нижче 6-8 см.

У цю пору року продовжують своєчасно очищати газон після стрижок і листопаду: скошена трава і опале листя заважають провітрювання газону, сприяють розвитку хвороб, зменшення зимостійкості трави.

Хай зеленіє!

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.